NAGRODY Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ’ 2017 Drukuj Email

Miło nam poinformować, że wśród osób nagrodzonych z okazji Dnia Edukacji Narodowej są również nauczyciele naszej szkoły.

Nagrody za szczególne osiągnięcia otrzymali:

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej:

mgr Renata Górka – nauczyciel fizyki

Nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty:

mgr Małgorzata Kisiel – nauczyciel chemii

mgr Tomasz Nowakowski – nauczyciel muzyki i informatyki

Nagroda Prezydenta Miasta Mielca:

mgr Elżbieta Gmyrek – nauczyciel matematyki

mgr Halina Jakubowska – nauczyciel matematyki

mgr Urszula Kapuścińska-Kopacz – nauczyciel plastyki i informatyki

mgr Anna Wilk – nauczyciel języka polskiego

Nagroda Dyrektora Szkoły:

mgr Barbara Bednarz-Kondrat  – pedagog szkolny

mgr Barbara Góral-Kozioł – nauczyciel geografii

mgr Katarzyna Hudela – nauczyciel języka niemieckiego

mgr Halina Kubica – wicedyrektor, nauczyciel matematyki

mgr Anna Mądry – nauczyciel języka angielskiego

mgr Bogdan Omiotek  – nauczyciel wychowania fizycznego

mgr Urszula Pezda – nauczyciel biologii

mgr Grażyna Skowron – nauczyciel historii

mgr Barbara Trybulec – nauczyciel bibliotekarz

mgr Beata Wiącek – nauczyciel biologii

mgr Agnieszka Wrońska  – nauczyciel matematyki

mgr Monika Zarzyczna-Saja – pedagog szkolny

Nagrody Dyrektora Szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali również pracownicy administarcji i obsługi:

p. Adam Blicharz

p. Zdzisław Łaz

p. Halina Piasecka

p. Diana Radzikowska

p. Agnieszka Rodzinka-Ruszkiewicz

p. Zdzisława Szewc

 

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym nauczycielom i pracownikom oraz życzymy kolejnych sukcesów!

 
PROJEKT NAUKOWO-BADAWCZY „Młodzicyfrowi.pl” Drukuj Email

W październiku nasza szkoła przystąpiła do udziału w bezpłatnym projekcie naukowo-badawczym pt. „Młodzicyfrowi.pl” realizowanym przez Fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG. Projekt stanowi kontynuację badań prowadzonych w latach 2015-2016, które dotyczyły problemu nałogowego korzystania ze smartfonów przez młodzież szkolną w Polsce. Badaniami objęci zostaną uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas drugich i trzecich gimnazjum.

Podejmowana tematyka badań wpisuje się w szeroko rozumiana profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 określone przez MEN.

Wyniki dotychczas zrealizowanych przez Fundację badań stały się podstawą do realizacji działań edukacyjnych wspieranych między innymi przez Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia oraz Komisję Episkopatu Polski.

Instytucjami odpowiedzialnymi za realizację projektu jest Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Doradztwa i Badań Społecznych SOCJOGRAM.

Szczegółowe na stronie http://dbamomojzasieg.com/mlodzi-cyfrowi/

 
MIESIĄC JĘZYKÓW OBCYCH ZA NAMI Drukuj Email

26 września rozpoczął się tydzień języków obcych. Nasza szkoła co roku stara się w tym czasie podkreślać ważność uczenia się języków innych narodów. Przy tej okazji również wspominamy sukcesy naszych uczniów, którzy odnieśli sukces w naszych szkolnych konkursach takich jak wewnątrzszkolny konkursu o krajach anglojęzycznych "BE PRO on the UK" oraz kierujemy wielkie podziękowania w stronę sponsorów: wydawnictwa Oxford University Press, wydawnictwa Pearson, British Council oraz Dyrekcji Gimnazjum nr 2 w Mielcu za wsparcie i sfinansowanie nagród dla laureatów oraz uczniów wyróżnionych w konkursie.
Już dziś zapraszamy do kolejnej edycji w/w konkursu w bieżącym roku szkolnym 2017/2018.

Więcej…
 
TY TEŻ MOŻESZ POMÓC PDF Drukuj Email

Od wtorku (3 października) do piątku (6 października) w naszej szkole odbywa się zbiórka na rzecz Mieleckiego Schroniska dla Zwierząt organizowana przez działający przy szkole Klub Przyjaciół Zwierząt. Szczególnie potrzebne są materiały do ocieplenia bud, legowisk - stare koce lub kołdry. Wolontariusze czekają w holu szkoły od godz. 7.30 do godz. 8.00.

POMÓŻ I TY MIELECKIM ZWIERZAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ !

 
PIERWSZAKI Z WIZYTĄ NA POLICJI Drukuj Email

W dniu 2 października 2017 r. roku dla klas pierwszych zorganizowana została wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń i z pewnością wybierzemy się tam za rok.

Więcej…
 
JAKUB Z TYTUŁEM "SUPER CHŁOPAKA" Drukuj Email

28 września w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta z każdej klasy mogły przesłać życzenia ulubionym kolegom przez szkolną radiolę oraz zadedykować im piosenkę. Nasi panowie w dzień swojego święta mogli jak najlepiej zaprezentować się płci pięknej przebierając się za wybraną postać męską.
Odbyły się również wybory Super Chłopaka oraz najlepiej ubranego pana. Oto wyniki: III miejsce zdobył Alan Czachor, II - Szymon Ślęzak. Super Chłopakiem został Jakub Dudek. Najlepiej ubranym facetem okazał się Tomasz Trzpis.
Gratulujemy!!!

Więcej…
 
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 2C Drukuj Email

Jak głosi tradycja, 30 września obchodzony jest w Polsce Dzień Chłopaka. Dziewczyny z klasy 2C wraz z wychowawczynią Agnieszką Wrońską postanowiły uczcić ten dzień w szczególny sposób. Zamówiły pyszną pizzę, zaplanowały zabawy i konkurencje dla swoich kolegów z klasy.

Więcej…
 
DZIEŃ CHŁOPAKA U PIERWSZAKÓW PDF Drukuj Email

Dzień Chłopaka w klasach pierwszych uczciliśmy w wyjątkowy sposób. Chłopcy otrzymali drobne upominki i życzenia od swoich koleżanek i wychowawczyń.

Wielką atrakcją był występ starszego kolegi - magika z klasy 3e - Adriana Żyły. W trakcie pokazu zaprezentował szereg sztuczek, które zachwyciły zgromadzonych widzów. W podziękowaniu za wspaniały występ, dzieci wręczyły Adrianowi drobny upominek.

Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE 2017 Drukuj Email

117 lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które na zawsze odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tego wydarzenia wybitny dramaturg Stanisław Wyspiański stworzył swój dramat, żywą opowieść o Polsce i Polakach. Właśnie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego było lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. Już po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji.
Narodowe Czytanie w naszej szkole trwało dwa dni, chętnych uczniów do czytania scen lektury nie brakowało. W weselnych humorach uczniowie wrócili na kolejne lekcje. Drugiego dnia akcji mieliśmy przyjemność gościć pana Marka Kamińskiego z Urzędu Miasta wraz z delegacją z Ukrainy.

Więcej…
 
ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH Drukuj Email

W dniu 29 września 2017 (piątek), w głównym holu szkoły, od godz. 7.30 do godz. 8.00 odbędzie się pierwsza w tym roku szkolnym ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH.

Więcej…
 
4DH ŁAZIKI - HUFIEC MIELEC Email

4 DH Łaziki to drużyna harcerska działająca przy Hufcu ZHP w Mielcu. Naszą misją jest wychowanie młodego człowieka oraz przekazanie wiedzy oraz wartości, którymi kierujemy się na co dzień. Na zbiórkach zawieramy nowe znajomości, spędzamy miło czas oraz uczymy się różnych technik i umiejętności harcerskich. Często też jeździmy na biwaki, wędrówki a w każde wakacje nad morze (Karwieńskie Błota II).

Nasze zbiórki odbywają się w każdy czwartek o godzinie 16:30 przy Solskiego 1 (wejście obok basenu odkrytego). Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku!

 
WARSZTATY DLA RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH Drukuj Email

W dniu 28 września 2017 o godz. 17.oo w sali nr 1 Szkoły Podstawowej Nr 7 w Mielcu  odbędą się warsztaty edukacyjno – wychowawcze dla rodziców klas 1 :

„Ja i moje dziecko – po tej samej stronie
czyli rozmowa o tym jak wychować SZCZĘŚLIWE DZIECKO”.

Spotkanie poprowadzi Renata Wojna – psychoterapeuta, specjalista pracy z rodziną. Warsztaty organizowane w ramach projektu „… ZAMIAST PRZEMOCY” realizowanego przez Urząd Miejski w Mielcu i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej.

 
WARSZTATY "ZAWSZE WSPÓLNE" Email

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu zaprasza rodziców przeżywających kryzyzs rozstania na warsztaty mające na celu pomoc w przejściu przez ten proces  i zminimalizować koszty tego rozstania ponoszone przez dzieci...więcej

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 Drukuj Email

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 4 września 2017 r. (poniedziałek) wg następującego harmonogramu:

  • dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum o godz. 8.00 w wyznaczonych salach
  • dla uczniów klas pierwszych i klasy czwartej szkoły podstawowej o godz. 9.00 w hali sportowej szkoły
  • dla uczniów klasy szóstej i  klas siódmych szkoły podstawowej o godz. 10.00 w hali sportowej szkoły.

 

Równocześnie zapraszamy uczniów na Msze Święte, podczas których będziemy modlić się o dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym:

  • dla uczniów klas pierwszych i czwartych: 1 września (piątek)  o godz. 16.00
  • dla uczniów klas szóstych, siódmych i klas gimnazjalnych: 1 września (piątek)  o godz. 17.00.

Przed Mszami Świętymi będzie możliwość spowiedzi.

 
NAJLEPSI UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 2 W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 Drukuj Email

 

NAGRODY SPECJALNE 
RADY PEDAGOGICZNEJ


NAJLEPSZY UCZEŃ KLAS PIERWSZYCH

DANIEL PAZDRO

 

NAJLEPSZY UCZEŃ KLAS DRUGICH

ARTUR WIĄCEK

 

NAJLEPSI UCZNIOWIE KLAS TRZECICH

PIOTR KOCENIAK

KAMIL KOLIN

 

NAJLEPSZY ABSOLWENT
GIMNAZJUM NR 2

HUBERT ZIĘBA

 


UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI Z WPISEM DO ZŁOTEJ KSIĘGI
(uczniowie z ocenami co najmniej bardzo dobry oraz co najmniej wzorową oceną zachowania)

 

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI 
(uczniowie ze średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą oceną zachowania)

 

KLASY PIERWSZE

KLASY DRUGIE 

KLASY TRZECIE

 

UCZNIOWIE WYBRANI DO NAGRÓD SPECJALNYCH
RADY PEDAGOGICZNEJ

  
NIEPRZECIĘTNA SZKOŁA 2017, NIEPRZECIĘTNY UCZEŃ 2017 Drukuj Email

21 czerwca w SCK po raz 22 odbyła się uroczysta Gala "Młodzi NIeprzeciętni". Wśród nagrodzonych przez Prezydenta Miasta Mielca największą grupę stanowili uczniowie naszej szkoły. Za swoje osiągnięcia otrzymali certyfikaty oraz bony do zrealizowania w różnych sklepach. Grupa nauczycieli - opiekunów naukowych wyróżnionych uczniów odebrała certyfikaty "Nieprzeciętny Nauczyciel". Nasze gimnazjum okazało się być najlepsze w mieście pod względem ilości laureatów i finalistów oraz jest jednym z najlepszych gimnazjów publicznych w wojwództwie. Z rąk pana wiceprezydenta Jana Myśliwca pani dyrektor Małgorzata Wacławska odebrała statuetkę NIEPRZECIĘTNA SZKOŁA 2017. Najlepszym gimnazjalistą Mielca został nasz uczeń Hubert Zięba, która otrzymał też statuetkę NIEPRZECIĘTNEGO UCZNIA 2017 ROKU.


 

 

 

Tytuł i certyfikat "Nieprzeciętny Uczeń" otrzymali: Mateusz Bielecki, Kacper Borys, Kacper Cisło, Agnieszka Guła, Piotr Koceniak, Kamil Kolin, Wojciech Koszelski, Martyna Kulawiec, Mikołaj Madej, Mikołaj Malec, Krzysztof Pieróg, Julia Piskor, Bartosz Polak, Mikołaj Proczek, Oskar Stępień, Jakub Surdej, Wiktor Surowiec, Anna Zdziebło, Hubert Zięba

Tytuł i certyfikat "Nieprzeciętny Nauczyciel" otrzymali: Dariusz Dudek, Ewa Dworkiewicz, Renata Górka, Piotr Grzesik, Halina Jakubowska, Robert Kagan, Urszula Kapuścińska-Kopacz, Małgorzata Kisiel, Bożena Lenartowicz, Tomasz Nowakowski, Katarzyna Pacholec, Urszula Pezda, Grażyna Skowron, Beata Wiącek, Barbara Wójcik, Monika Występek, Agnieszka Wrońska. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 Drukuj Email

wakacjeInformujemy, że zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w dniu 23 czerwca 2017 roku (piątek) wg następującego harmonogramu:

  • godz. 9.00 - dla uczniów klas pierwszych i drugich
  • godz. 11.00 - dla uczniów klas trzecich.

Uczniowie spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach, następnie przechodzą na halę sportową.

 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - MSZA ŚWIĘTA Drukuj Email

22 czerwca 2017 roku (czwartek) o godz. 18.00 na zakończenie roku szkolnego 2016/2017, odbędzie się Msza Święta w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modltwy.

 
FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO Drukuj Email

19 czerwca odbyło się w Pałacyku Oborskich rozdanie nagród dla uczestników Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” organizowanego przez Koło Nauczycieli Polonistów  w Mielcu. Patronat honorowy objęli posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Krystyna Skowrońska i Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba.  Konkurs organizowany był dla uczniów z powiatu mieleckiego ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Zadaniem każdego z uczestników było napisanie wiersza zainspirowanego hasłem: Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy: wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszego gimnazjum: Karolina Wójcik z kl. 2e [opiekun p. Ewa Bryła] oraz Jagoda Krempa z kl. 2f [opiekun p. Anna Wilk]. Dla nich przewidziana jest atrakcyjna nagroda –  wycieczka do Warszawy (zwiedzanie zabytków stolicy i wizyta w Sejmie RP. Wśród osób wyróżnionych nagrodą książkową znalazła się Agnieszka Skrzypczak z kl. 1h [opiekun p. Marzena Czubecka]. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
ZAKOŃCZENIE TURNIEJU PIŁKARSKIEGO GIMNAZJÓW PDF Drukuj Email

Balon_pilka_nonaW Gimnazjum nr 1 odbyło się podsumowanie Mistrzostw Mielca w Piłce Nożnej Klas Gimnazjalnych. Gim2 zajęło I miejsce w kategorii klas 1 ( król strzelców Adrian Sudoł), oraz III miejsce w kategorii klas 2 i II miejsce w kategorii klas 3. W turnieju uczestniczyły również dziewczęta. Nasz zespół zajął 1 miejsce (król strzelców Sylwia Bogdan). Serdecznie gratulujemy. Opiekunowie:Maciej Karasiński i Piotr Krempa.

 
TALENT LITERACKI KINGI I MAŁGOSI DOCENIONY W POWIECIE Drukuj Email

13 czerwca odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu pod hasłem „Wydajemy własną książkę”.  W tym roku wyróżnienia otrzymały, niejednokrotnie uhonorowane już w wielu konkursach, uczennice naszej szkoły: Małgorzata Groele z kl. 1 D oraz Kinga Kapinos z kl. 2F. Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem co roku zaprasza młodych pisarzy i wydawców do „wyciągnięcia z szuflad”  ich własnej twórczości i złożenia w oryginalną całość. Książki złożone na konkurs  tworzą  niezwykłą bibliotekę, jedyną w swoim rodzaju a  kolejni  uczniowie naszej szkoły pomnażają jej zbiory.   Dzieła młodych twórców zaskakują wyglądem, treścią i wyobraźnią. Mają niepowtarzalną wartość osobistej wypowiedzi młodego człowieka. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy kolejnych inspiracji otaczającym światem.

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 41

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2865365