"UWIĘZIONY PTAK NIE ŚPIEWA..." PDF Drukuj Email

W dniu 11 listopada 2016 r. młodzież naszego gimnazjum uczciła 98 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości prezentując na miejskich uroczystościach montaż słowno – muzyczny pt. ,,Uwięziony ptak nie śpiewa...”.

Hasłem przewodnim występów była wartość wolności i demokracji wyrażona w patriotycznych słowach wypowiadanych przez uczniów. 

Więcej…
 
ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPÓW REJONOWYCH Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że duża grupa uczniów naszego gimnazjum zakwalifikowała się do rejonowego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

 • Konkurs Geograficzny: Bielecki Mateusz (kl. 3E), Koceniak Piotr (kl. 3E), Pieróg Krzysztof (kl. 2G)
 • Konkurs Historyczny: Cisło Kacper (kl. 2G), Pieróg Krzysztof (kl. 2G)
 • Konkurs Biologiczny: Koceniak Piotr (kl. 3E), Kulawiec Martyna (kl. 3B), Bielecki Mateusz (kl. 3E), Guła Agnieszka (kl. 3B), Cisło Kacper (kl. 2G)
 • Konkurs Języka Polskiego: Karwacka Magdalena (kl. 2E), Piskor Julia (kl. 3E)
 • Konkurs Języka Angielskiego: Stępień Oskar (kl. 2E), Kulawiec Martyna (kl. 3B), Kolin Kamil (kl. 3B), Kołodziej Monika (kl. 3F)
 • Konkurs Chemiczny: Kolin Kamil (kl. 3B), Koceniak Piotr (kl. 3E), Zięba Hubert (kl. 3B), Kulawiec Martyna (kl. 3B), Rzepka Patryk (kl. 3B)
 • Konkurs Fizyczny: Zięba Hubert (kl. 3B), Bielecki Mateusz (kl. 3E), Kolin Kamil (kl. 3B), Synowiec Victor (kl. 3B), Czech Piotr (kl. 3A)
 • Konkurs Matematyczny: Malec Mikołaj (kl. 3B), Borys Kacper (kl. 2I), Kolin Kamil (kl. 3B), Zięba Hubert (kl. 3B), Szwaja Nicola (kl. 2F), Moskal Wiktor (kl. 2G), Synowiec Victor (kl. 3B), Dernoga Szymon (kl. 2G), Pazdro Daniel (kl. 1E), Proczek Mikołaj (kl. 2I)
 • Konkurs Języka Niemieckiego: Kulawiec Martyna (kl. 3B)
 • Konkus Historyczno-Religijny: Królikowski Wojciech (kl. 3A), Parys Michał (kl. 3F), Kopera Bartłomiej (kl. 2F) 
 • Konkus Informatyczny: Kolin Kamil (kl. 3B), Surdej Jakub (kl. 3A), Zięba Hubert (kl. 3B)
 • Uczniom oraz ich opiekunom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach. 
 
11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email

11_listopada

 
CHROŃ PRZED GRYPĄ SIEBIE I INNYCH Drukuj Email

W związku z sezonem jesienno-zimowym i zwiększeniem liczby zachorowań na grypę, Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina co należy robić, aby chronić siebie i innych. Zapoznaj się z treścią ulotki, która znajduje się w tym miejscu.

 
DZIEŃ ŻAKA 2016 - TO TRZEBA BYŁO ZOBACZYĆ! Drukuj Email

PLAKATPopołudnie 25 października. Hala sportowa Gimnazjum nr 2 w Mielcu pęka w szwach. Wszystkie miejsca zajęte, ostatni goście szukają miejsc „z dobrym widokiem”. Kamery włączone, aparaty fotograficzne w pogotowiu. Wśród zaproszonych gości wiceprezydent Mielca pan Jan Myśliwiec, przedstawiciele Rady Rodziców, Dyrekcja gimnazjum. A na parkiecie główni bohaterowie imprezy - uczniowie klas pierwszych. Za chwilę staną się pełnoprawnymi GIMNAZJALISTAMI…

Więcej…
 
SPOTKANIA OTWARTE Z RODZICAMI Email

spot_rInformujemy, że w dniu 26 października 2016 roku (środa) od godz. 18.00 do godz. 19.00 odbędą się spotkania otwarte z rodzicami.

Dokładny harmonogram znajduje się w tym pliku.

 
ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH Drukuj Email

W dniu 28 października 2016 (piątek), w głównym holu szkoły, od godz. 7.30 do godz. 8.00 odbędzie się  ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH.

Więcej…
 
SK CARITAS - INTEGRACJA I POMOC PDF Drukuj Email

Dzień 8 października członkowie Szkolnego Koła CARITAS spędzili w Sandomierzu oraz wśród wychowanków Domu Dziecka w Skopaniu. Było zwiedzanie "Małego Rzymu", rejs statkiem po Wiśle, poszukiwanie sladów telewizyjnego Ojca Mateusza.

Dla najmłodszych mieszkańców Domu Dziecka członkowie SK Caritas przygotowali dwa przedstawienia: Czerwony Kapturek i Kopciuszek. Starszym opowiedzieli o harcerskiej drodze i harcerskich ideałach. 

Więcej…
 
ZŁOTO GABRYSI W SKOKU W DAL! Drukuj Email

gabrysia_finalW Rzeszowie odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Lekkiej Atletyce. Mistrzynią województwa w skoku w dal została Gabriela Torba deklasując rywalki wynikiem 4,90m. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekun: Bartosz Machnik.

 
"SZKOŁA BLIŻEJ UCZNIÓW" Drukuj Email

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Mielca i Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu od 12 października 2016r. dzieci i młodzież mieszkająca na terenie gminy Miejskiej Mielec w wieku od 4 lat do ukończenia gimnazjum oraz opiekun dziecka do lat 10, będą mogli zakupić bilet miesięczny, ważny na wszystkie linie kursowe w granicach miasta Mielca za kwotę 2,70 zł.

INSTRUKCJA POSTĘPOWANIA W CELU UZYSKANIA BILETU MIESIĘCZNEGO DLA DZIECI, UCZNIÓW ORAZ OPIEKUNÓW DZIECI DO LAT 10

Uchwała Nr XXIII/228/2016 z dnia 15 września 2016r.


 
"SUPER CHŁOPAK" GIM 2 PDF Drukuj Email

W naszej szkole co roku obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczyny z każdej klasy nominowały swoich kolegów do tytułu Super Chłopaka Gimnazjum nr 2. Po zaciętej rywalizacji jury konkursu zadecydowało, że III miejsce zajmuje Aleksander Jarosz (kl. 2f), II miejsce - Paweł Działowski (kl. 3e), a tytuł "Super Chłopaka Gimnazjum nr 2" otrzymuje Victor Synowiec (kl.3b).

Wszystkim chłopcom serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
DZIENNIK ELEKTRONICZNY PDF Drukuj Email

W naszej szkole od 1 września 2016r. uruchomiony został Dziennik Elektroniczny. Bieżący rok szkolny to czas wdrażania dziennika, jednak dołożymy wszelkich starań, by informacje zawarte w dzienniku elektronicznym były odzwierciedleniem tradycyjnego dziennika papierowego, który jeszcze przez rok mamy obowiązek prowadzić. W związku z powyższym w przypadku niewprowadzonych lub błędnie wprowadzonych danych oraz innych wątpliwości prosimy o kontakt z wychowawcą lub Sekretariatem Uczniowskim (17 788 42 95).

Instrukcja logowania do dziennika elektronicznego:

 1. Uruchamiamy stronę https://uonetplus.vulcan.net.pl/mielec/
 2. Klikamy ZALOGUJ SIĘ.
 3. Klikamy ZAŁÓŻ KONTO.
 4. Wpisujemy swój adres e-mail (podany przy zapisie do szkoły).
 5. Otwieramy swoją  pocztę, na którą przyjdzie link do zmiany hasła.
 6. Zmieniamy hasło (zapamiętujemy).
 7. Wracamy na stronę dziennika elektronicznego, gdzie możemy się już zalogować.

Z góry dziękujemy za Państwa uwagi, które będą pomocne w sprawnym wdrażaniu dziennika elektronicznego.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

 
DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS DRUGICH I TRZECICH Drukuj Email
Informujemy, że w dniu 28 września 2016 r. (środa) o godz. 18.00 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas drugich i trzecich.

Spotkania odbędą się w wyznaczonych salach (wykaz sal znajduje się w tym miejscu).

 
ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH PDF Drukuj Email

W dniu 30 września 2016 (piątek), w głównym holu szkoły, od godz. 7.30 do godz. 8.00 odbędzie się  ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH.

Więcej…
 
SPOTKANIA Z POLICJANTAMI PDF Drukuj Email

W dniach 19 – 22 września 2016 uczniowie wszystkich klas drugich i trzecich uczestniczyli w spotkaniach z policjantami na temat „Edukacja prawna nieletnich”. Zajęcia poprowadzili st. sierż. Magdalena Skulimowska i  mł. asp. Marek Opiela  z Zespołu Profilaktyki Społecznej i Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Zajęcia odbywają się co roku w ramach realizacji zadań wynikających z Szkolnego Programu Wychowawczego i Programu Profilaktyki Gimnazjum Nr 2 w Mielcu.

 
OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM" Drukuj Email

23-24Ponad stu wolontariuszy z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyło w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „Podziel się posiłkiem”. Tym razem 23 i 24 września 2016 zebraliśmy około 1,6 tony żywności w mieleckich sklepach, która przeznaczona zostanie dla osób najbardziej potrzebujących.

 
WARTO PRZECZYTAĆ Drukuj Email

Małgorzata Róg - najlepsza gimnazjalistka Mielca 2016 roku, absolwentka naszego gimnazjum, w czasie wakacji uczestniczyła w niezwykłym obozie naukowym ADAMED SmartUp. Wrażenia z obozu a także informacje o programie stypendialnym przedstawione przez Małgosię warto przeczytać w tym miejscu.

 
INTEGRACJA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH Drukuj Email

PLAKATPoczątek roku szkolnego to nie tylko początek nauki! Uczniowie klas pierwszych spędzali wspólnie czas poza murami szkoły, w przyjaznym otoczeniu przyrody w ośrodku wypoczynkowym w KoloRado lub na leśnym Ranczu. Wspólne gry i zabawy pozwoliły poznać zainteresowania, poczucie humoru kolegów i koleżanek z klasy oraz sprawdzić się jako zespół.
Mamy nadzieję, że przyjazne relacje z chwil integracji wszyscy przeniosą do sal lekcyjnych. Powodzenia!

Więcej…
 
ROK NAUKI W USA PDF Drukuj Email

flaga-usa Program FLEX został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992. Jest on całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Od 24 lat w programie FLEX uczestniczyło blisko 25 000 uczniów ze szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej.
Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych krajów. To właśnie dzięki uczestnikom programu Amerykanie mogą dowiedzieć się więcej o kulturze i dziedzictwie narodowym innych krajów, a uczniowie mogą poznać amerykański system szkolny. W roku szkolnym 2017-2018 blisko 900 uczniów wyjedzie do USA w ramach programu FLEX. Każdy stypendysta będzie mieszkał przez rok z rodziną goszczącą w USA i będzie uczył się w amerykańskiej szkole średniej.

Więcej informacji: http://americancouncils.pl
Napisz do nas: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
"ŻYCIOWA DZIESIĄTKA" MIKOŁAJA PDF Drukuj Email

W dniach 9-11.09.2016r. w Krynicy Zdroju odbył sie IX Festiwal Biegowy, jedna z największych imprez sportowych w Polsce. W biegu na 10 km,  tzw. Życiowej Dziesiątce wystartował jeden z naszych uczniów - Mikołaj Chmielowiec (kl. 3E). Linię mety przekroczył z czasem 57 minut i 27 sekund. Dla Mikołaja była to prawdziwa "Życiowa Dziesiątka".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w bieganiu.

 
WYRÓŻNIENIE W SPORCIE DLA GIM2 PDF Drukuj Email

medal_2016Gimnazjum nr2 zostało wyróżnione dyplomem za zajęcie I miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół w ramach Powiatowej Gimnazjady w roku szkolnym 2015/2016. Serdecznie gratulujemy!

 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 40

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2827635