WIZYTA W UKE W RZESZOWIE Drukuj Email

Grupa uczniów z klasy 2h i 2i bierze udział w projekcie realizowanym we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej w Rzeszowie, który odwiedzili w dniu 15 grudnia. W kilkuosobowych grupach uczniowie będą realizować projekt na wybrany przez siebie temat dotyczący bezpieczeństwa w sieci.
Spotkanie rozpoczęło się od wykładu pracowników urzędu, podczas którego uczniowie dowiedzieli się o misji, celach oraz strukturze Urzędu Komunikacji  Elektronicznej. Zostały także omówione zadania Wydziałów w Delegaturze. Pod koniec wizyty w urzędzie zaprezentowany został system KASMON oraz Ruchoma Stacja Pomiarowa.
Głównym celem spotkania było uświadomienie jak często jesteśmy narażeni na oszustwo w sieci poprzez np. korzystanie z SMS PREMIUM.  Spotkanie przybliżyło  młodzieży sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Po tym spotkaniu nie straszne im będą kosztowne SMS-y, złośliwe aplikacje czy kradzież danych. Teraz tylko pozostaje życzyć uczniom powodzenia w realizacji interesujących projektów.