MARZYCIELSKA POCZTA W KLASIE 2H Drukuj Email
Uczniowie klasy 2H wraz z wychowawczynią panią Moniką Wojtuszewską po raz pierwszy uczestniczą w Ogólnopolskiej Akcji Marzycielska Poczta (wysyłanie tradycyjnych listów i kartek do dzieci dotkniętych ciężką chorobą). Klasa na pytanie czy chcą brać udział w akcji chóralnie odpowiedziała TAK! 

Uczniowie pracowali w grupach. Po zapoznaniu się z profilami dzieci zamieszczonymi na stronie internetowej oraz przeanalizowaniu ich zainteresowań, marzeń i pasji  wybrali kilkoro dzieci (Lenka, Wiktoria, Martynka i Mateusz) do których postanowili wysłać listy. Listy, które miały dodać dzieciom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo zadowolenia.  
Uczniowie wykazali się  pomysłowością i kreatywnością. Jedna grupa napisała list do Lenki w formie bajki inna zawarła w swoim liście do Mateusza ciekawostki o Robercie Lewandowskim a jeszcze inna opisała swoje miejsce zamieszkania i  podzieliła się swoimi zainteresowaniami.
Celem tej akcji jest uwrażliwienie uczniów na potrzeby drugiego człowieka, kształtowanie postaw otwartości i empatii. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem mając nadzieję, że dzięki nim na twarzach dzieci pojawi się uśmiech. Z pewnością nie jest to ostatnia tego typu akcja zorganizowana w klasie 2H.

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2865365