WOJTEK I MICHAŁ W FINALE KONKURSU PDF Drukuj Email

W Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Tarnobrzegu odbył się finał diecezjalny Wojewódzkiego Konkursu historyczno-religijnego „1050 lat Chrztu Polski” dla uczniów gimnazjów. Konkurs organizowany był dla uczniów z diecezji, które leżą na terenie Województwa Podkarpackiego. W tarnobrzeskich zmaganiach uczestniczyło 20 uczniów z diecezji sandomierskiej i tarnowskiej, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Z naszej szkoły udział wzięli: Bartłomiej Kopera, Wojciech Królikowski i Michał Parys, których katechetą jest ks. Tomasz Abram.

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań. Konkurs prowadzany był on-line, podczas którego uczestnicy odpowiadali na pytania znajdujące się na platformie internetowej. O zakwalifikowaniu się do finału międzydiecezjalnego decydowały zdobyte punkty i czas w jakim uczniowie rozwiązali test. W ogłoszeniu wyników konkursu wziął udział bp Krzysztof Nitkiewicz. Ordynariusz Sandomierski powiedział, że „Każdy Polak powinien posiadać wiedzę o historii swojej Ojczyzny oraz o jej chrześcijańskich korzeniach. Jest to pożyteczne nie tylko dla osobistej kultury, ale kształtuje właściwą postawę społeczną i religijną. Daje jednocześnie poczucie wspólnoty z innymi narodami, które podobnie jak Polska wyrosły na wartościach chrześcijańskich”. Przed ogłoszeniem wyników konkursu, uczniowie z Zespołu Szkół w Ulanowie zaprezentowali krótki artystyczny dotyczący historii Polski.

Po sprawdzeniu i ocenie wypełnionych testów komisja ogłosiła wyniki. Do kolejnej, finałowej rundy zakwalifikowali się: Wojciech Królikowski, Michał Parys. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i upominki.