"UKAŻ MI PANIE SWĄ TWARZ..." Drukuj Email

W dniach 18-20 listopada młodzież z naszego gimnazjum uczestniczyła w Rekolekcjach Wyjazdowych w malowniczych Bieszczadach. Był to czas refleksji, modlitwy, pogłębienia wiary, a także świetnej zabawy. Tematem przewodnim rekolekcji były słowa: „Ukaż mi Panie swą twarz…”. W małych grupach pod okiem animatorów szukaliśmy odpowiedzi m.in. na pytania "Jak zostać świętym" oraz "Jak możemy uświęcać innych?"

W piątek uczestniczyliśmy we wzruszającym czuwaniu o bł. Karolinie Kózkównie w 102 rocznice jej męczeńskiej śmierci a w sobotę adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie - dzięki tym nabożeństwom mogliśmy zatrzymać się na chwilę w dzisiejszym pędzącym świecie i powierzyć swoje trudności Bogu oraz uświadomić sobie Kto jest najważniejszy w naszym życiu. Nie zabrakło oczywiście rozrywki. Na tzw. pogodnym wieczorku, przedstawiliśmy układy taneczne do wylosowanych wcześniej piosenek. Zadanie to pozwoliło nam zintegrować się w grupach do których należeliśmy. Następnie odbyła się dyskoteka.

W niedzielę przeżywaliśmy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata patronalne święto lektorów i ministrantów. Na zakończenie Mszy Świętej podczas dokonaliśmy uroczystego wyboru Jezusa na Pana i Króla naszego życia czego potwierdzeniem było chóralne odśpiewanie hymnu Liturgicznej Służby Ołtarza – Króluj nam Chryste … Każdy z nas otrzymał pamiątkowy krzyż z przesłaniem i posłaniem Mt 28,19.

Do Mielca, ok. 140 uczestników wróciło zmęczonych ale z uśmiechem na twarzy i umocnionych Duchem Świętym do głoszenia Ewangelii. Dziękujemy księdzu Sławomirowi Szyszce i księdzu Tomaszowi Abramowi oraz księdzu Bartłomiejowi Musiałowi za zaangażowanie w organizacje wyjazdu, animatorom, oraz paniom opiekunkom – Małgorzacie Kisiel, Elżbiecie Gmyrek, Ewie Bryle, Elżbiecie Lodarskiej za troskę o nasze bezpieczeństwo. Wierzymy, że te rekolekcje wydadzą obfite plony w naszym życiu.

Autor artykułu: Martyna Śpiewak