TRZY PUCHARY ERYKA Drukuj Email

Trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Modeli Kosmicznych "World Cup In Cracow 2016", połączonych z zawodami Pucharu Polski. Tegoroczne zawody cieszyły się bardzo dużym powodzeniem - wystartowało w nich ponad 60 zawodników z 6 krajów. W rywalizacji wystartowali m.in. Eryk Halaburda z klasy 3d, Wojciech Koszelski z klasy 1h oraz Kacper Krempa z klasy 2f. 

W ramach imprezy rozegrano tak naprawdę dwa zawody: Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych "World Cup In Cracow 2016" klasyfikowane do Pucharu Świata i zawody klasyfikowane do Pucharu Polski. W zawodach Pucharu Świata Eryk Halaburda zajął pierwsze miejsce w S8D oraz trzecie w  S8E/P. Obie kategorie polegają na locie zdalnie sterowanym szybowcem, startującego przy pomocy silnika rakietowego. Dla Eryka była to już kolejna wygrana w zawodach Pucharu Świata po zeszłorocznym zwycięstwie w „Tatry Cup” w Nowym Targu. Szczęście dopisało mu także w klasyfikacji Pucharu Polski, który był trzeci w kategorii S8E/P. Dodatkowo Eryk Halaburda otrzymał specjalne wyróżnienia dla najlepszego juniora zawodów Pucharu Świata. 

Obecnie modelarze przygotowują się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w lipcu w Nowym Targu. Będzie to już ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata Modeli Kosmicznych, które odbędą się w trakcie wakacji na Ukrainie. Już teraz wiadomo, że w Mistrzostwach Świata wezmą udział juniorzy Wojciech Koszelski i Eryk Halaburda. 

Autor artykułu: Michał Krawiec (kl. 3d)

 

 

 

 

 

 

Powrót do strony głównej

 

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2865263