KONKURS "BEZPIECZNA SZKOŁA" PDF Drukuj Email

REGULAMIN KONKURSU "BEZPIECZNA SZKOŁA".

Celem Konkursu jest zaangażowanie społeczności szkolnej – Gimnazjum nr 2 do wspólnej pracy nad poprawieniem poczucia bezpieczeństwa na terenie całej placówki, wzmacnianie odpowiedzialności za wzajemne relacje oraz relacje na płaszczyźnie: nauczyciel – uczeń – rodzice.

Konkurs jest organizowany przez w czterech kategoriach:

1. Konkurs literacki
  2. Konkurs techniczny
  3. Konkurs plastyczny
  4. Konkurs muzyczny

a) KONKURS LITERACKI obejmuje:

• Konkurs na najlepsze hasło propagujące bezpieczeństwo w najszerszym znaczeniu tego słowa, stworzone przez zespoły klasowe (I-III). Uczniowie wraz z wychowawcą przygotowują hasło lub spot reklamowy i prezentują go  w finale konkursu
  • Konkurs na indywidualną pracę literacką (list otwarty, przemówienie) na temat „Bezpieczniej żyć”

b) KONKURS TECHNICZNY  skierowany jest do zespołów klasowych (I-III) i przewiduje wykonanie symbolu – „Bezpieczna szkoła” – w formie płaskiej lub przestrzennej znaku informacyjnego lub loga. Wymiary, kształt i technika - dowolna.

c) KONKURS PLASTYCZNY  skierowany jest do zespołów klasowych (I-III) i przewiduje wykonanie prezentacji multimedialnej na temat „Moja bezpieczna szkoła”.  Prezentacja powinna zawierać zdjęcia, ew. filmy, spis treści, min. 15 slajdów, hiperłącza itp.

d) KONKURS MUZYCZNY skierowany jest do zespołów klasowych (I-III) obejmuje:

• Konkurs na najlepszy tekst (słowa) do utworu „Bezpieczna  szkoła”
  • Konkurs na najlepsze wykonanie tekstu piosenki „Bezpieczna  szkoła” do podkładu muzycznego
  • Nagranie instrumentalno – wokalnego najlepszego wykonania utworu „Bezpieczna  szkoła” na CD.

Obowiązkowy udział zespołów klasowych we wszystkich kategoriach.

Wszystkie prace konkursowe należy składać do 15 marca 2015 r.

Przy ocenie literackich prac konkursowych będą brane pod uwagę: kreatywność, zaangażowanie emocjonalne, poprawność językowa i stylistyczna, sposób prezentacji hasła (pomysłowość) oraz zachowanie cech formy.

W pracach technicznych i plastycznych – estetyka, dobór materiałów i wkład pracy.

Prezentacja prac konkursowych 17 kwietnia 2015 r. podczas Dnia Otwartego naszego gimnazjum.