NARODOWE CZYTANIE 2017 Drukuj Email

117 lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które na zawsze odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tego wydarzenia wybitny dramaturg Stanisław Wyspiański stworzył swój dramat, żywą opowieść o Polsce i Polakach. Właśnie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego było lekturą tegorocznego Narodowego Czytania. Już po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji.
Narodowe Czytanie w naszej szkole trwało dwa dni, chętnych uczniów do czytania scen lektury nie brakowało. W weselnych humorach uczniowie wrócili na kolejne lekcje. Drugiego dnia akcji mieliśmy przyjemność gościć pana Marka Kamińskiego z Urzędu Miasta wraz z delegacją z Ukrainy.

Więcej…
 
ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH Drukuj Email

W dniu 29 września 2017 (piątek), w głównym holu szkoły, od godz. 7.30 do godz. 8.00 odbędzie się pierwsza w tym roku szkolnym ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH.

Więcej…
 
4DH ŁAZIKI - HUFIEC MIELEC Email

4 DH Łaziki to drużyna harcerska działająca przy Hufcu ZHP w Mielcu. Naszą misją jest wychowanie młodego człowieka oraz przekazanie wiedzy oraz wartości, którymi kierujemy się na co dzień. Na zbiórkach zawieramy nowe znajomości, spędzamy miło czas oraz uczymy się różnych technik i umiejętności harcerskich. Często też jeździmy na biwaki, wędrówki a w każde wakacje nad morze (Karwieńskie Błota II).

Nasze zbiórki odbywają się w każdy czwartek o godzinie 16:30 przy Solskiego 1 (wejście obok basenu odkrytego). Zapraszamy dzieci i młodzież w każdym wieku!

 
WARSZTATY DLA RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH Drukuj Email

W dniu 28 września 2017 o godz. 17.oo w sali nr 1 Szkoły Podstawowej Nr 7 w Mielcu  odbędą się warsztaty edukacyjno – wychowawcze dla rodziców klas 1 :

„Ja i moje dziecko – po tej samej stronie
czyli rozmowa o tym jak wychować SZCZĘŚLIWE DZIECKO”.

Spotkanie poprowadzi Renata Wojna – psychoterapeuta, specjalista pracy z rodziną. Warsztaty organizowane w ramach projektu „… ZAMIAST PRZEMOCY” realizowanego przez Urząd Miejski w Mielcu i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej.

 
WARSZTATY "ZAWSZE WSPÓLNE" Email

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu zaprasza rodziców przeżywających kryzyzs rozstania na warsztaty mające na celu pomoc w przejściu przez ten proces  i zminimalizować koszty tego rozstania ponoszone przez dzieci...więcej

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 Drukuj Email

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 4 września 2017 r. (poniedziałek) wg następującego harmonogramu:

 • dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum o godz. 8.00 w wyznaczonych salach
 • dla uczniów klas pierwszych i klasy czwartej szkoły podstawowej o godz. 9.00 w hali sportowej szkoły
 • dla uczniów klasy szóstej i  klas siódmych szkoły podstawowej o godz. 10.00 w hali sportowej szkoły.

 

Równocześnie zapraszamy uczniów na Msze Święte, podczas których będziemy modlić się o dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym:

 • dla uczniów klas pierwszych i czwartych: 1 września (piątek)  o godz. 16.00
 • dla uczniów klas szóstych, siódmych i klas gimnazjalnych: 1 września (piątek)  o godz. 17.00.

Przed Mszami Świętymi będzie możliwość spowiedzi.

 
NAJLEPSI UCZNIOWIE GIMNAZJUM NR 2 W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 Drukuj Email

 

NAGRODY SPECJALNE 
RADY PEDAGOGICZNEJ


NAJLEPSZY UCZEŃ KLAS PIERWSZYCH

DANIEL PAZDRO

 

NAJLEPSZY UCZEŃ KLAS DRUGICH

ARTUR WIĄCEK

 

NAJLEPSI UCZNIOWIE KLAS TRZECICH

PIOTR KOCENIAK

KAMIL KOLIN

 

NAJLEPSZY ABSOLWENT
GIMNAZJUM NR 2

HUBERT ZIĘBA

 


UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI Z WPISEM DO ZŁOTEJ KSIĘGI
(uczniowie z ocenami co najmniej bardzo dobry oraz co najmniej wzorową oceną zachowania)

 

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI 
(uczniowie ze średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą oceną zachowania)

 

KLASY PIERWSZE

KLASY DRUGIE 

KLASY TRZECIE

 

UCZNIOWIE WYBRANI DO NAGRÓD SPECJALNYCH
RADY PEDAGOGICZNEJ

  
NIEPRZECIĘTNA SZKOŁA 2017, NIEPRZECIĘTNY UCZEŃ 2017 Drukuj Email

21 czerwca w SCK po raz 22 odbyła się uroczysta Gala "Młodzi NIeprzeciętni". Wśród nagrodzonych przez Prezydenta Miasta Mielca największą grupę stanowili uczniowie naszej szkoły. Za swoje osiągnięcia otrzymali certyfikaty oraz bony do zrealizowania w różnych sklepach. Grupa nauczycieli - opiekunów naukowych wyróżnionych uczniów odebrała certyfikaty "Nieprzeciętny Nauczyciel". Nasze gimnazjum okazało się być najlepsze w mieście pod względem ilości laureatów i finalistów oraz jest jednym z najlepszych gimnazjów publicznych w wojwództwie. Z rąk pana wiceprezydenta Jana Myśliwca pani dyrektor Małgorzata Wacławska odebrała statuetkę NIEPRZECIĘTNA SZKOŁA 2017. Najlepszym gimnazjalistą Mielca został nasz uczeń Hubert Zięba, która otrzymał też statuetkę NIEPRZECIĘTNEGO UCZNIA 2017 ROKU.


 

 

 

Tytuł i certyfikat "Nieprzeciętny Uczeń" otrzymali: Mateusz Bielecki, Kacper Borys, Kacper Cisło, Agnieszka Guła, Piotr Koceniak, Kamil Kolin, Wojciech Koszelski, Martyna Kulawiec, Mikołaj Madej, Mikołaj Malec, Krzysztof Pieróg, Julia Piskor, Bartosz Polak, Mikołaj Proczek, Oskar Stępień, Jakub Surdej, Wiktor Surowiec, Anna Zdziebło, Hubert Zięba

Tytuł i certyfikat "Nieprzeciętny Nauczyciel" otrzymali: Dariusz Dudek, Ewa Dworkiewicz, Renata Górka, Piotr Grzesik, Halina Jakubowska, Robert Kagan, Urszula Kapuścińska-Kopacz, Małgorzata Kisiel, Bożena Lenartowicz, Tomasz Nowakowski, Katarzyna Pacholec, Urszula Pezda, Grażyna Skowron, Beata Wiącek, Barbara Wójcik, Monika Występek, Agnieszka Wrońska. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 Drukuj Email

wakacjeInformujemy, że zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w dniu 23 czerwca 2017 roku (piątek) wg następującego harmonogramu:

 • godz. 9.00 - dla uczniów klas pierwszych i drugich
 • godz. 11.00 - dla uczniów klas trzecich.

Uczniowie spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach, następnie przechodzą na halę sportową.

 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - MSZA ŚWIĘTA Drukuj Email

22 czerwca 2017 roku (czwartek) o godz. 18.00 na zakończenie roku szkolnego 2016/2017, odbędzie się Msza Święta w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modltwy.

 
FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO Drukuj Email

19 czerwca odbyło się w Pałacyku Oborskich rozdanie nagród dla uczestników Powiatowego Konkursu Literackiego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” organizowanego przez Koło Nauczycieli Polonistów  w Mielcu. Patronat honorowy objęli posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Krystyna Skowrońska i Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba.  Konkurs organizowany był dla uczniów z powiatu mieleckiego ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Zadaniem każdego z uczestników było napisanie wiersza zainspirowanego hasłem: Ojczyzna to trzy wielkie rzeczy: wspólna mowa, wspólna ziemia i wspólna pamięć. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszego gimnazjum: Karolina Wójcik z kl. 2e [opiekun p. Ewa Bryła] oraz Jagoda Krempa z kl. 2f [opiekun p. Anna Wilk]. Dla nich przewidziana jest atrakcyjna nagroda –  wycieczka do Warszawy (zwiedzanie zabytków stolicy i wizyta w Sejmie RP. Wśród osób wyróżnionych nagrodą książkową znalazła się Agnieszka Skrzypczak z kl. 1h [opiekun p. Marzena Czubecka]. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
ZAKOŃCZENIE TURNIEJU PIŁKARSKIEGO GIMNAZJÓW PDF Drukuj Email

Balon_pilka_nonaW Gimnazjum nr 1 odbyło się podsumowanie Mistrzostw Mielca w Piłce Nożnej Klas Gimnazjalnych. Gim2 zajęło I miejsce w kategorii klas 1 ( król strzelców Adrian Sudoł), oraz III miejsce w kategorii klas 2 i II miejsce w kategorii klas 3. W turnieju uczestniczyły również dziewczęta. Nasz zespół zajął 1 miejsce (król strzelców Sylwia Bogdan). Serdecznie gratulujemy. Opiekunowie:Maciej Karasiński i Piotr Krempa.

 
TALENT LITERACKI KINGI I MAŁGOSI DOCENIONY W POWIECIE Drukuj Email

13 czerwca odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu pod hasłem „Wydajemy własną książkę”.  W tym roku wyróżnienia otrzymały, niejednokrotnie uhonorowane już w wielu konkursach, uczennice naszej szkoły: Małgorzata Groele z kl. 1 D oraz Kinga Kapinos z kl. 2F. Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem co roku zaprasza młodych pisarzy i wydawców do „wyciągnięcia z szuflad”  ich własnej twórczości i złożenia w oryginalną całość. Książki złożone na konkurs  tworzą  niezwykłą bibliotekę, jedyną w swoim rodzaju a  kolejni  uczniowie naszej szkoły pomnażają jej zbiory.   Dzieła młodych twórców zaskakują wyglądem, treścią i wyobraźnią. Mają niepowtarzalną wartość osobistej wypowiedzi młodego człowieka. Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy kolejnych inspiracji otaczającym światem.

 
"IDŻCIE NA CAŁY ŚWIAT..." Drukuj Email

W Konkursie Biblijnym z Ewangelii według św. Marka zorganizowanym pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" (Mk 16,15) wzięło udział ponad 180 uczniów naszej szkoły. Wyróżniono 20 uczniów, spośród których zwyciężczynią została Kinga Tchórzewska, druga była Julia O'Hara, trzecia Julia Gancarz, uczennice z klasy 1c. 12 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Cała dwudziestka otrzymała wspaniałe nagrody, m.in. koszulki, kubki i książki, dzięki którym mogą pogłębiać swoją wiarę i rozwijać się duchowo.

Więcej…
 
POETYCKI SUKCES AGNIESZKI I KALINY Drukuj Email

8 czerwca odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie gala laureatów XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Ja i Świat”. Nagrody rozdano w czterech kategoriach wiekowych. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce za wiersz „Dla tych, którzy tutaj będą” zdobyła Agnieszka Skrzypczak z kl. 1h naszej szkoły [nauczyciel p. Marzena Czubecka]! Wyróżnienie za wiersz „Za szybko” otrzymała Kalina Rokosz z kl. 3e [nauczyciel p. Piotr Grzesik]. Każdy laureat otrzymał piękny tomik z nagrodzonymi wierszami, a nasza zwyciężczyni dodatkowo nagrodę ufundowaną przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Galę uświetniły piękne występy grupy baletowej i uczniów szkoły muzycznej.  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 
KOLEJNY RAZ BYLIŚMY W RZEPEDZI Drukuj Email

 "Powinno się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny." - słowa św. Brata Alberta Chmielowskiego, który był patronem rekolekcji wyjazdowych naszych uczniów w Rzepedzi.

Więcej…
 
GIMNAZJALIŚCI NA SYMPOZJUM Drukuj Email

W czwartek 8 czerwca grupa uczniów z Gimnazjum Nr 2 w Mielcu wzięła udział w wykładzie „Błogosławiony Roman Sitko - lubię to”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu. Celem spotkania było przybliżenie biografii błogosławionego księdza Romana Sitko – założyciela Bursy. Gimnazjaliści, którzy chcieli wziąć udział w wykładzie musieli kilka dni wcześniej wypełnić ankietę, która określiła jak dużo wiemy o księdzu Sitko. Po wykładzie po raz drugi odpowiadaliśmy na pytania w podobnej ankiecie.

Więcej…
 
Półfinały międzynarodowego konkursu Odysseus II w Warszawie PDF Drukuj Email

W dniach 4-7 czerwca 2017 r. Centrum Badań Kosmicznych zorganizowało w Warszawie półfinały konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej Oddysseus II. Finaliści krajowej edycji konkursu z Polski, Litwy, Łotwy, Francji oraz Grecji spędzili w Warszawie cztery dni pełne zajęć związanych z kosmosem. Nagrodą dla zwycięzcy będzie przejście do finału konkursu w Tuluzie i walka o wyjazd do Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej (kosmodrom Kourou) oraz staże w sektorze kosmicznym. 

W warszawskich półfinałach wzięli udział:

W kategorii Pioneers (Uczniowie, 14 – 19 lat) 

 • Eglė Račkaitytė, Irmantas Račaitis, Viktorija Vaitkevičiūtė oraz ich nauczyciel Rigonda Skorulskienė z Liceum Jezuitów Kaunas (Kowno, Litwa),
 • Mikus Lācis, Kārlis Leilands oraz ich nauczyciel Adrejs Sālzirnis z Jelgavas Spīdolas ģimnāzija (Jelgava, Łotwa),
 • Michał Bujniewicz, Daniel Górniak, Grzegorz Maj oraz ich nauczyciel Małgorzata Oszmaniec Czajkowska z LO VI im. Tadeusza Reytana, Warszawa,
 • Aniela Kosek, Kacper Pawlak, Michał Drętkiewicz oraz ich nauczyciel Roman Rumianowski z LO im. Marsz. Małachowskiego, Płock,
 • Piotr Michalski Bartosz Tchorowski Kamil Bokisz oraz ich nauczyciel Waldemar Grabowski z III Liceum Ogólnokształcące im. Prof. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze,
 • Wojciech Koszelski, Mikołaj Madej, Bartosz Polak oraz ich nauczyciel Robert Kagan z  Gimnazjum nr 2 w Mielcu,
 • Maciej Ciszewski, Cezary Troska, Piotr Moska oraz ich nauczyciel Tomasz Andreasik z Liceum Ogólnokształcące nr  12 we Wrocławiu,
 • Radosław Paluch, Jakub Brach, Bartosz Gawroński oraz ich nauczyciel  Jolanta Wadowska z SZSP "Ks. Bosko" w Świętochłowicach.

 

Najlepsze prace z zaprezentowanych w czasie półfinałów wybrało dziewięcioosobowe grono jury składające się z ekspertów zajmujących się na co dzień tematyką konkursową.  W skład jury weszli:

 • prof. Barbara Popielawska, Centrum Badań Kosmicznych PAN; Przewodnicząca jury.
 • Ausma Bruņeniece, nauczycielka Fizyki i Astronomii z Łotwy; Wiceprzewodniczącą Jury
 • Dr hab. Romualda Lazauskaitė, adiunkt, Lithuanian University of Educational Sciences
 • Dr hab. Stanisław Lewiński, profesor nadzwyczajny Centrum Badań Kosmicznych PAN;
 • Dr inż. Piotr Orleański, z-ca dyr. ds. rozwoju technologii Centrum Badań Kosmicznych PAN;
 • Dr Magdalena Sroczyńska-Kożuchowska, Polskie Towarzystwo Astronomiczne;
 • Dr. hab. Beata Wielgus-Kutrowska, Uniwersytet Warszawski;
 • Dr Paweł Wajer, Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Odysseus II to międzynarodowy konkurs o tematyce związanej z badaniami kosmicznymi. Realizowany jest w ramach programu Horyzont 2020 przez konsorcjum 14 europejskich instytucji: między innymi przez Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Skierowany jest do uczniów i studentów w wieku od 7 do 22 lat. Został podzielony na trzy kategorie wiekowe: Skywalkers, Pioneers i Explorers. Na etapie szkoły podstawowej to konkurs nastawiony na naukę i zabawę – wystarczy stworzyć dzieło artystyczne opierając się na swojej wyobraźni. Na poziomie gimnazjalnym i studenckim zaprasza do stworzenia własnego kosmicznego projektu naukowego na temat związany, z jednym z zagadnień podanych w bogatym zestawie propozycji konkursowych.

 

Projekt edukacyjny Odysseus II finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Horizon 2020 Research and Innovation, numer grantu 640218. Jest to rozszerzona wersja projektu pilotażowego prowadzonego w latach 2011 – 2013. Konsorcjum projektu składa się z 14 partnerów i 4 instytucji wspomagających z 11 europejskich krajów. Koordynatorem projektu na terenie Polski oraz Litwy, Łotwy i Estonii jest Centrum Badań Kosmicznych PAN. Konkurs w Polsce odbywa się pod patronatem MEN oraz MNiSW.

 

 

 

 
„DO-U-SPORT” PDF Drukuj Email

Zachęcamy rodziców uczniów Gimnazjum nr 2 do wypełnienia ankiety adresowanej do rodziców uczniów ze szkół z powiatu mieleckiego. Ankieta jest realizowana w ramach programu „DO-U-SPORT”, w którym uczestniczy Urząd Miejski w Mielcu. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSffzvd7CKwUYcBcjQeAq1Yq2SvLihE52aJnXLEoCAUZpFqi7w/viewform?usp=sf_link

 
CZY JEST WŚRÓD NAS PRZYSZŁY ARCHEOLOG? Drukuj Email

Uczniowie klasy ID w dniu 8.06.2017r. wzięli udział w warsztatach archeologicznych połączonych ze zwiedzaniem wystawy czasowej: „Archeologiczna autostrada. Wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem”. Zajęcia miały miejsce w Pałacyku Oborskich.

Więcej…
 
"MAŁA INWENTARYZACJA PRZYRODNICZA" Drukuj Email

W dniu 5 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły – członkowie kółka biologicznego prowadzonego przez panią Urszulę Pezdę, wzięli udział w projekcie ekologicznym pt. "Mała inwentaryzacja przyrodnicza". Projekt ten realizowany jest przez Nadleśnictwo Tuszyma i ma na celu wykazać jaki wpływ na różnorodność biologiczną ma wycinka drzew i gospodarka komercyjna w lesie.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 40

URZĄD MIEJSKI

herb_urzad_miejski_d_36

ARCHIWUM SUKCESÓW

SZKOLNE MOODLE

DĄB PAMIĘCI WŁADYSŁAWA KAWY

KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

KINOSZKOŁA

 
 

I TY MOŻESZ POMÓC

Pogoda w Mielcu

Od 2004 roku...

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 2812662